اگر قدری به دنیا و انسانها واقع بینانه و دقیق تر نگاه کنیم، می فهمیم که خیلی ها بدون اینکه بدونند، دارن با رفتار هاشون دنیا را بدتر از قبل می کنن، تنها دلیلی که پس پرده می شه مشاهده کرد اینه که خیلی ها فکر نمی کنن و همینطور دارای علم زیادی نیستن، خیلی ها به دیگران توجه ندارن و فقط به فکر خود و لذت های خود هستند و با همین روش باعث قدرت نادونان و شیاطین می شوند. چرا؟


 

خوب معلومه : فکر ، فکر ، فکر

اصلا به چیزی جز خودشون فکر نمی کنند یا اگر هم اینطور نیست ، جهان را درست نمی بینند. نمی تونند واقعیت و حقیقت رو ببینند. چرا؟ دلایل زیادی داره اما ماهیتشون به یک اصل منتهی می شود و اون فکر نکردن و زود تصمیم گرفتن است . همیشه بدونید که حقیقت و واقعیت به راحتی بدست نمیاد بلکه با سختی و تلاش بدست میاد. یکی از سختی ها حتی در بدیهی ترین مفاهیم، تفکر واقعی هست . پس بیایید حتما این را اصل زندگی خود قرار بدهیم . ما مسلمونیم ، ایرانیم. پس دارای دو فرهنگ بسیار عالی هستیم، بیایید واقعا به تمام مفاهیم خوبی که فهمیدیم(با تفکر واقعی) با تمام وجود عمل کنیم.

جوری رفتار نکنیم که انگار خدایی نیست ، انگار بهشتی نیست ، جهنمی نیست ، عدلی نیست ، هیچی نیستیم. بیایید عین مفاهیمی که داریم با دیگران متفاوت باشیم.

خدایی هست ، آخرتی هست ؛ شاید الان به چشم نیاد اما بالاخره روزی می رسه که می فهمیم همش واقعی هستن. پس بیایید از همین الان بهش اعتقاد داشته باشیم و واقعا بهشون عمل کنیم . و برای عدل جهان ( که الان برقرار نیست) تلاش کنیم و یک جمله هست که به درد الان می خوره و اون اینه که :

“خوشا به حال کسانی که حتی منتظر خدا نمی ایستند”

پس نایستید که خدا قیامت رو به پپا کنه و شما حقتون رو بگیرید. پس سعی خودتون رو بکنید. از راه های متفاوتی می تونید و فرقی نداره چه راهی چون که اصل همشون یه چیزه که اونم خدا هست.

 

به علاوه خدا بودن یعنی منهای همه چیز